Genel

Spor Yapmanın 5 Faydası

Spor Yapmanın 5 Faydası

Günümüzde parklar, spor salonları, yeşil alanlar spor yapan insanlarla doludur. Sporun insan vücuduna faydalar saymakla bitmiyor. Bunun yanında kişilerin vücuduna uygun sporu yapmaları da büyük önem arz ermektedir. Spor yapan kişilerin daha genç daha dinamik olduğunu görürüz. Sporun insan hayatına ne gibi faydaları var gelin birlikte inceleyelim.

 Sporun Faydaları

  1. 1-Spor yapan kişinin özgüveni yüksektir, spor yapan kişiler kendi sınırlarının ve güçlerinin farkında oldukları için başarıya ulaşmadaözgüven eksikliği yaşamazlar, yere daha sağlam basarlar.

2-Spor yapan kişiler mutludurlar hayata daha pozitif bakarlar spor yapan kişilerin vücudu kaslardaki yorgunluğu azaltmak için mutluluk hormonu salgılar ki bu bilimsel olarak ta kanıtlanmıştır.

3-Spor uyku kalitenizi artırdığı için sabahları daha zinde kalkarsınız. Bu sizin gün içinde daha verimli olmanızı daha kolay odaklanmanızı sağlar.

4-Kilo alacağım derdi yoktur. spor yaptığınız için sürekli hareket halinde olursunuz, yemek yerken aldığınız kaloriler spor esnasında yakılır. Bu sizi yavaş yavaş şişmanlayan bir kişi olmaktan kurtarır.

5-En önemlisi Spor sağlıktır, sürekli hastalanacağım korkusu olmaz. Spor yapanların bağışıklık sistemi daha güçlüdür. Hasta olsalar dahi çabuk atlatırlar.

You may also like

post-image
Genel

En Yaygın Spor Hataları

Sağlığa faydası sebebiyle spor yapmak sıklıkla tercih edilse de spor çok geniş bir kapsama alanına sahiptir. Bazı kişiler için...
Araç çubuğuna atla