Genel

Tıp Topu Şınavı Nasıl Çekilir?

Şınav, üst kolları, abs, omuzları ve göğsü çalıştırmak için harika bir egzersizdir. Bir top ile egzersizin yoğunluğunu artırabilir ve egzersiz rutininiz için yeni bir şey sağlayabilirsiniz. Bir top olmadan itme egzersizleri yaptıysanız, zaten bir topu itmek için bilmeniz gerekenlerin çoğunu biliyorsunuzdur. Tıp Top Şınavı kollarınızı kullanarak, zeminde bir elinizle (ya da her ikisini de) zemine doğru yukarı ve aşağı doğru itin. Düzenli şınavlar gibi, tıp topunun şınavında birçok varyasyon vardır.

Pushup pozisyonunda.

İtme pozisyonu, avuç içlerinizi zemin omuz genişliğinde ve boynunuza paralel olarak tutmanızı gerektirir. Ayaklarınızı bir araya getirin ve ayaklarınızı bükerek ileriye doğru itin. Sırtınızı ve bacaklarınızı sıkı ve düz tutun. Tabandan yukarı doğru itin, böylece kollarınız zemine tam olarak dik kalabilir.

Tıp topuna 1 el koyun.

Sol ya da sağ elinizi kullanabilirsiniz, çünkü antrenmana devam ederken topa sahip olduğunuz eli değiştireceksiniz. Top, topun üzerine yerleştirmeyi seçmiş olduğunuz elin omzunun hemen dışına veya hemen altına yerleştirilmelidir.

Yukarı ve topa vurun.

Topa dokunmayan kol yaklaşık 90 derecelik bir açıda olmalıdır. Topun üzerinde durmak için o kolun elini yukarı kaldır ve vücudunun karşısına geçir. Topun aniden dönmemesi için yavaşça hareket edin. Büyük ihtimalle elinizdeki topun konumunu, diğer elinize yer açmak için ayarlamanız gerekecektir.

You may also like

post-image
Genel

En Yaygın Spor Hataları

Sağlığa faydası sebebiyle spor yapmak sıklıkla tercih edilse de spor çok geniş bir kapsama alanına sahiptir. Bazı kişiler için...
Araç çubuğuna atla