Genel

Vücut Geliştirme Yaparken Tekrarlanan Hatalar

Vücut Geliştirme Yapılırken Tekrarlanan Hatalar

Hem erkeklerin hem de kadınların ilgi gösterdiği fitness ve vücut geliştirme faaliyetleri ile birlikte yeni bir trend oluştuğu da ortadadır. Özellikle erkeklerde vücut geliştirmek yaygınlaşırken kaslı ve fit bir vücuda sahip olmak konusunda yoğun bir çaba sarfedilmesi dikkat çekicidir.

Ancak bu konuda disiplinli ve bilinçli çalışmalar doğru olacaktır. Bilinçsiz bir şekilde vücut geliştirme sporları yapmak isteyen kişiler hem başarısız olur hem de kendini sakatlayabilir. Bilinçsiz şekilde yapılan vücut geliştirmek konusunda en bilinen hatalar;

Hedefsiz Çalışmak

Öncelikle vücut geliştirmeye başlamadan evvel bir hedef belirlemek ve o noktaya yoğunlaşmak başarıya götürecektir. Örneğin; göbek çevresini 3 beden küçültme, göğüs kaslarını geliştirme ve kol kaslarını 10 cm genişletme gibi belli bir süreye yayılan hedefler ile düzenli ve programlı çalışma alışkanlıkları bir bütün olmalıdır. Profesyonel bir vücut geliştirme eğitmeni bu noktada mentorluk edecektir.

Isınmadan Spora Başlamak

Spora veya vücut geliştirme faaliyetlerine başlamadan önce mutlaka ısınma egzersizleri yapmak ve kasları esnetmek gereklidir. Isınmadan yapılan her türlü egzersiz ve hareket sonucunda sakatlıklar yaşanmaktadır. Yürüyüş, esneme ve bisiklet gibi çeşitli yollarla vücudu ısıtmak doğru bir tercihtir.

Her Gün Ağır Spor Yapmak

Vücut geliştirme yapmak için vücudun kendisini toplaması önemlidir. Çünkü kas gelişimi ve güç toplanması gereklidir. Bu nedenle haftanın belli günlerinde dinlenmeniz hem size güç kazandıracaktır hem de vücudunuz ve kaslarınız daha hızlı toparlanacaktır.

You may also like

post-image
Genel

En Yaygın Spor Hataları

Sağlığa faydası sebebiyle spor yapmak sıklıkla tercih edilse de spor çok geniş bir kapsama alanına sahiptir. Bazı kişiler için...
Araç çubuğuna atla